Wybory do parlamentu
Informacje
Sonda
Chciałbym, żeby Prezydentem Częstochowy został:
  1. Krzysztof Matyjaszczyk- 44,36%
  2. Artur Warzocha- 55,64%
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 41
W tym miesiącu: 3260
Wszystkich: 317407
Wyszukiwarka

Ewa Ossowska

Obwód wyborczy: 2

Lista: KW Platforma Obywatelska

Miejsce na liście: 2

E-mail: ossowskaewa2@gmail.com

Informacje o Kandydacie:

Jestem doświadczonym nauczycielem, pedagogiem, wychowawcą dzieci i młodzieży. Od wielu lat pracuję jako nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 31 w Częstochowie. Posiadam dyplom ukończenia Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie na kierunku filologia polska i licencjackie studia na kierunku filologia angielska w Wyższej Szkole Zarzadzania w Częstochowie. Jako nauczyciel i wychowawca spotykam się z wieloma problemami społeczności lokalnej. Jestem wyczulona na ludzkie problemy i bolączki, z którymi mam kontakt na co dzień na szkolnych konsultacjach i spotkaniach z rodzicami. To właśnie m. in. rodzice moich wychowanków dali mi siłę i motywacje,  by startować do Rady Miasta z naszej dzielnicy Tysiąclecie.
Mam studiującą córkę i wiem, że ona i jej rówieśnicy chcieliby żyć w bezpiecznym, nowoczesnym i rozwijającym się mieście, z dużymi perspektywami, by nie musieli wyjeżdżać z Częstochowy za pracą. Wiem jak ważny jest rozwój i dobra edukacja naszych dzieci.
Chcę być radną, reagującą na Państwa indywidualne sygnały - co można i trzeba zrobić, by nasze miasto i osiedla były coraz piękniejsze i przyjazne dla nas wszystkich.

Program:

Częstochowa od wielu lat potrzebuje większej ilości inwestycji gospodarczych, lepszej infrastruktury drogowej, społecznej i komunalnej. Potrzebuje sprawnie działającej i szeroko dostępnej służby zdrowia, dobrej edukacji i silnego ośrodka akademickiego np. rangi uniwersytetu. Zasługuje na większe wsparcie kultury, sportu i wielu inicjatyw społecznych, organizacji i stowarzyszeń.
Wiem jak ważne, nabrzmiałe i palące są to problemy, dlatego w tych  sprawach będę w pełni zdeterminowana.
Są to duże wyzwania strukturalne, ale nie mniej ważne są też problemy osiedlowych społeczności. By je rozwiązać, trzeba być blisko ludzi, by wsłuchać się w ich problemy i potrzeby.
Właśnie dlatego prowadzę kampanię bezpośrednią i rozmawiam z mieszkańcami, a moje hasło, to „Bez sloganów, tylko konkrety”. To właśnie oni zwrócili mi uwagę na wiele problemów, którymi chciałabym w ich imieniu się zająć:
- poprawa stanu dróg i nierównych chodników
- większa ilość miejsc do parkowania (parkingi przy blokach tylko dla mieszańców),
- więcej przejść dla pieszych, ścieżek rowerowych i stojaków na rowery,
- więcej zieleni, miejsc rekreacyjnych,
- poprawienie oznaczeń ulic i ich lepsze oświetlenie,
- dodatkowe linie MPK, przystanki, zatoczki autobusowe,
- sprawy związane z poprawą kanalizacji i kanałami burzowymi,
- większa ilość koszy na śmieci,
- większa ilość ławek w odpowiednich i przyjaznych miejscach (nie pod oknami mieszkańców),
- ogrodzony teren dla psów (zaopatrzony w odpowiednie woreczki).

Strona internetowa: brak danych.

Facebook: facebook.com/ossowskaewa

Treść zawarta na stronie jest nieaktualna. Dotyczy wyłącznie minionego okresu kampanii wyborczej w wyborach samorządowych w 2014 roku.

Aktualności