Wybory do parlamentu
Informacje
Sonda
Chciałbym, żeby Prezydentem Częstochowy został:
  1. Krzysztof Matyjaszczyk- 44,36%
  2. Artur Warzocha- 55,64%
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 46
W tym miesiącu: 3265
Wszystkich: 317412
Wyszukiwarka

plakat fryderyk.jpg

Fryderyk Folcholc

Obwód wyborczy: NR 6

Lista: KW Platforma Obywatelska

Miejsce na liście: 2

E-mail: fryderykf@op.pl

O kandydacie:

Urodziłem się 23 kwietnia 1985 r. Pochodzę z Wierzchowiska w gm. Mykanów, aktualnie mieszkam w  Białej w gm. Kłobuck. Ukończyłem I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowskie, później  wydział prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Od najmłodszych lat byłem zaangażowany w działania społeczne.  W latach studenckich założyłem częstochowskie koło Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”, w którym podejmowałem szereg działań społecznych, edukacyjnych i charytatywnych. Przez 3 kadencje był przewodniczącym koła. Pełniłem również funkcję członka zarządu regionu śląskiego Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Od 2008 r. jestem dyrektorem Biura Poselskiego Grzegorza Sztolcmana. Włączam się w szereg działań różnych organizacji i stowarzyszeń, pomagam samorządom i organizacjom społecznym. W 2006 r. zostałem radnym Rady Gminy Mykanów. Byłem najmłodszym radnym w woj. śląskim (miałem wtedy 21 lat). W Radzie Gminy pełniłem funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Budżetu, Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego. Swoje zdolności organizacyjne rozwinąłem również na warsztatach w ramach projektu Akademii Młodych Liderek i Liderów organizowanej przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej  w Gliwach. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem Magdaleny i ojcem 3 - letniego Miłosza. Moją pasją jest bieganie, a planem na przyszły rok – przebiegnięcie maratonu.

Program:

1. Budowa i modernizacja dróg wojewódzkich, obiektów sportowych, infrastruktury rekreacyjnej, inwestycje w siec kanalizacyjną i oczyszczalnie ścieków.
2. Wspieranie firm tworzących nowe miejsca pracy, dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą – środki europejskie (m.in. Europejski Fundusz Społeczny).
3. Wspieranie stref aktywności gospodarczej i ekonomicznej, w tym specjalnych stref ekonomicznych i parków technologicznych.
4. Zwiększenie wsparcia finansowego dla organizacji pozarządowych.
5. Regularne kampanie promocyjne, pokazujące wszystkie – także te mniej znane – atuty regionu częstochowskiego. Finansowanie kampanii promujących produkty i marki lokalne.
6. Wspierania flagowych wydarzeń biznesowych, naukowych, sportowych, kulturalnych promujących subregion częstochowski.
7. Wspieranie instytucji tworzących markę Częstochowy i całego regionu.
8. Wspieranie  uczelni i jednostek naukowych.
9. Podniesienie jakości infrastruktury ochrony zdrowia – zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, modernizacje obiektów.
10. Modernizacja, rozwijanie i integracja systemu szlaków turystycznych i infrastruktury rowerowej – budowa ścieżek rowerowych.
11. Zwiększenie wsparcia dla firm z regionu częstochowskiego, które wdrażają innowacje i nowoczesne rozwiązania technologiczne.
12. Rozbudowa transportu kolejowego – zakup nowej trakcji kolejowych, inwestycje w infrastrukturę torową.

Aby osiągnąć te cele należy zwiększyć wsparcie dla:
1. Samorządów gminnych i powiatowych. Rolą radnego sejmiku wojewódzkiego jest ciąga współpraca z gminami i powiatami i znajomość ich potrzeb.
2. Osób prowadzących działalność gospodarczą i planujących ją rozwijać.
3. Przedsiębiorców i organizacji przedsiębiorców (zwłaszcza tych, którzy przodują w innowacjach).
4. Mieszkańców obszarów wiejskich.
5. Naukowców, badaczy, uczelni i jednostek naukowych.
 6. Osób prowadzących gospodarstwa rolne i działających w obszarze rolno-spożywczym, osób prowadzących gospodarstwa agroturystyczne.
7. Producentów produktów regionalnych.
8. Osób prowadzących działania w przestrzeni edukacyjnej i kulturalnej (instytucje kultury, sportu i edukacji).

Facebook: brak danych.

Strona internetowa: brak danych.

 

Treść zawarta na stronie jest nieaktualna. Dotyczy wyłącznie minionego okresu kampanii wyborczej w wyborach samorządowych w 2014 roku.

Aktualności