Wybory do parlamentu
Informacje
Sonda
Chciałbym, żeby Prezydentem Częstochowy został:
  1. Krzysztof Matyjaszczyk- 44,36%
  2. Artur Warzocha- 55,64%
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 39
W tym miesiącu: 3258
Wszystkich: 317405
Wyszukiwarka

Justyna Curran

Obwód wyborczy: 5

Lista: KW Mieszkańcy Częstochowy

Miejsce na liście: 2

E-mail: justyna.curran@op.pl

O kandydacie:

W Częstochowie mieszkam od urodzenia. Pochodzę ze Starego Miasta, później mieszkałam na osiedlu Północ, następnie na Ostatnim Groszu oraz Wrzosowiaku. Od 2001r. mieszkam na Lisińcu. Dzięki moim „wędrówkom” po Częstochowie znam specyfikę zarówno osiedli mieszkaniowych, jak i dzielnic domków jednorodzinnych. Mam 38 lat. Jestem mężatką, mam dwójkę dzieci.

Od 2011r. jestem członkinią Rady Dzielnicy Lisiniec – początkowo jako sekretarz, a od 2013r. pełnię funkcję przewodniczącej. Jestem również członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Częstochowy. Mam wyższe wykształcenie. Jestem absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie oraz Akademii Polonijnej. Z wykształcenia jestem ekonomistką, ale zawodowo zajmuję się tłumaczeniami tekstów – głównie technicznych i ekonomicznych – z języka angielskiego. W ramach społecznej działalności w Radzie Dzielnicy Lisiniec udało mi się doprowadzić między innymi do następujących inwestycji:  budowa przyszkolnych boisk wielofunkcyjnych, budowa ogólnodostępnego placu zabaw i siłowni zewnętrznej oraz rewitalizacji Parku Lisiniec (w ramach wniosków z Inicjatywy Lokalnej), przygotowanie projektów budowy ulic Legnickiej i Lwowskiej, których realizacja ma nastąpić w ciągu dwóch najbliższych lat, wyposażenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 13 w nowoczesny monitoring, odmalowanie i wymiana wentylacji w sali gimnastycznej. Pomagałam we wszystkich sprawach, z którymi zwrócili się do mnie mieszkańcy dzielnicy, organizowałam spotkania zarówno z przedstawicielami Urzędu Miasta, jak i Prezydentem Częstochowy. Współtworzyłam budżet partycypacyjny w naszym mieście, organizowałam spotkania doradcze i pomagałam w wypełnianiu wniosków. Osobiście złożyłam pięć wniosków w ramach budżetu, a także przy współpracy dyrekcji szkół w dzielnicy kolejne wnioski w ramach Inicjatywy Lokalnej.

Postanowiłam kandydować do Rady Miasta, ponieważ w mojej ocenie władze miasta niedostatecznie dbają o tzw. dzielnice peryferyjne, pomijają potrzeby ich mieszkańców, często nie przypominają sobie o nich nawet przed wyborami. Wierzę, że można to zmienić.

Program:

Moimi priorytetami są:
1. Uporządkowanie przestrzeni miejskiej poprzez opracowanie kierunków rozwoju miasta (plany zagospodarowania przestrzennego), przygotowanie podstaw do rozwoju budownictwa mieszkaniowego oraz przygotowanie terenów dla inwestorów.
2. Dostosowanie inwestycji do potrzeb mieszkańców i możliwości budżetu.
3. Dbałość o częstochowskie drogi i chodniki oraz pozostałą infrastrukturę poprzez stawianie na wysoką jakość inwestycji i wiarygodność wykonawców.
4. Rozbudowa sieci kanalizacyjnej tak, aby objęła jak największe obszary miasta.
5. Lepsze wykorzystanie miejskich zasobów mieszkaniowych poprzez obniżenie czynszów w mieszkaniach komunalnych, ułatwienie ich wykupu oraz usprawnienie systemu ich remontów i napraw.
6. Poprawienie funkcjonowania komunikacji miejskiej poprzez dostosowanie tras i godzin kursowania autobusów do potrzeb pasażerów, unowocześnienie taboru autobusowego i tramwajowego oraz infrastruktury przystankowej.
7. Systematyczna modernizacja i remont budynków szkolnych, a także doposażenie szkół w celu wyrównywania szans uczniów w różnych dzielnicach miasta.
8. Naprawa reformy śmieciowej poprzez podzielenie miasta na sektory – zdrowa konkurencja między firmami podniesie jakość świadczonych usług wywozu śmieci.
9. Dbałość o rozwój terenów zielonych: promenad, parków i skwerów oraz miejsc do rekreacji: placów zabaw i siłowni zewnętrznych.

Strona internetowa: justynacurran.pl

Facebook: facebook.com/justyna.curran

Treść zawarta na stronie jest nieaktualna. Dotyczy wyłącznie minionego okresu kampanii wyborczej w wyborach samorządowych w 2014 roku.

Aktualności