Wybory do parlamentu
Informacje
Sonda
Chciałbym, żeby Prezydentem Częstochowy został:
  1. Krzysztof Matyjaszczyk- 44,36%
  2. Artur Warzocha- 55,64%
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 40
W tym miesiącu: 3259
Wszystkich: 317406
Wyszukiwarka

Krzysztof Janus

Obwód wyborczy: 1

Lista: KW Prawo i Sprawiedliwość

Miejsce na liście: 1

E-mail: brak danych.

O Kandydacie:

Jestem absolwentem Wydziału Maszyn Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończyłem też studia podyplomowe: Prawo Samorządowe – Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Studium Wiedzy o Społeczeństwie. Posiadam bogate doświadczenie w pracy społecznej i zawodowej.
Wygrałem wiele spraw w Wojewódzkich Sądach Administracyjnych z wysokimi urzędnikami państwowymi bez pomocy prawników. Jestem dobrze przygotowany do służenia ludziom i podejmowania decyzji w stanowieniu prawa zgodnie z zasadami demokracji. Będę skutecznie bronił pracodawców i pracobiorców przed nieuzasadnionymi decyzjami urzędników państwowych.
Jestem od wielu lat przedsiębiorcą w Częstochowie. Znam język niemiecki i rosyjski.

Program:

Dla nikogo w Częstochowie nie jest żadną tajemnicą, że Częstochowa powoli się kurczy, wyludnia i „umiera”. Młodzi wyjeżdżają „za chlebem”. Czy tak być musi? Dotychczasowe rządy ekipy Pana Krzysztofa Matyjaszczyka oceniam negatywnie. Czy wcześniej było lepiej? Też było źle. Komisarz powołany przez premiera Donalda Tuska – Piotr Kurpios z PO – tylko administrował i w zasadzie sprawował władzę nad urzędnikami poprzednika – Tadeusza Wrony. Teraz jest ostatnia szansa dla Częstochowy!


Nie ma już najmniejszej wątpliwości – Prawo i Sprawiedliwość ma program i wie jak wyprowadzić Częstochowę z marazmu. Częstochowa leży na skrzyżowaniu dróg ze wschodu na zachód i z północy na południe. Znajdziemy nowych inwestorów i będziemy wybierać takich, którzy umiejscowią w Częstochowie lub okolicy produkcję. Nie będziemy stawiać wódki Chińczykom (jak Pan Matyjaszczyk), aby u nas zainwestowali. Oni już nam pokazali jak budują autostradę przy pomocy naszych firm… Trudno Polsce będzie odzyskać od Chińczyków kasę, którą zalegają na podstawie podpisanych umów. W Częstochowie konieczna jest generalna zmiana władzy. Częstochowa potrzebuje gospodarza – nigdy go nie miała! „Nie ma biednych narodów – są tylko źle rządzone. Wszyscy Polacy zasługują na więcej, a nie tylko niektórzy”. Podam kilka przykładów.

Wielu z nas chciało by zaparkować pod szpitalem NMP na Parkitce. Jest tyle miejsca, a zaparkować tam, to nie lada sztuka. Co stoi na przeszkodzie, aby ułatwić nam życie i „wybudować” za niewielkie pieniądze dodatkowe miejsca do parkowania? Popatrzmy na nasz DWORZEC GŁÓWNY. Jeśli obcokrajowiec przyjedzie pociągiem, wyjdzie w stronę Al. Wolności i popatrzy na dworzec – to co zapisze aby powrócić? „RTG zębów”, albo „KSERO”! Patrząc na Jasną Górę stojąc przy kościele św. Zygmunta w Al. NMP – po lewej stronie jest 26 banków, a po prawej są 24! (wliczyłem mBank i Bank Spółdzielczy na Placu Biegańskiego, WBK na Piłsudskiego, WBK na Wolności, PKO BP na Kościuszki, Parabas Bank w hotelu Patria, kasy Stefczyka i Open Finance). „Za Wrony” pięć lat temu tych banków było 25. Aptek jest 10 (było 13) i trzeba jeszcze dodać lokale sieci komórkowych. Czy tak ma wyglądać nasza reprezentacyjna aleja? Aleje – tu się NIC NIE DZIEJE! W Dreźnie jest podobna – Hauptstrasse (główna ulica). Tam jest tylko jeden bank i jedna apteka! Sieci komórkowych nie ma w ogóle. Są restauracje, kawiarnie, kafejki z prasą, bary „eintopf” (jednodaniowy obiad), sklepy, księgarnie itp. Czy u nas nie może tak być?

„Puchatek” – do wyburzenia! Plac „starego rynku” – jest naturalny spad, na dole zostanie postawiona „stała scena”. Niech występują tam młodzi ludzie, którzy tańczą, śpiewają, grają, recytują, przemawiają itd. Tak, jak w Krakowie wokół Rynku, w Wiedniu przy Katedrze św. Szczepana, w Berlinie przy Bramie Brandenburskiej, w Dreźnie na rynku przy pomniku Lutra. Plac Daszyńskiego musi ponownie „ożyć”. Tam musi być stacja dorożek (dorożki ma Genewa, ale i Kraków w Rynku) oraz stacja wycieczkowej kolejki akumulatorowej jak w Genewie czy innych miastach na zachód od Polski). Dorożką można pojechać pod Jasną Górę, na Rynek Wieluński do dobrej knajpy i… nawet do galerii, jak ktoś zapłaci. Jak zatem pozbyć się tych banków? Bank ma obowiązek udostępnić toaletę swojemu klientowi. Częstochowę odwiedza rocznie około 5 milionów pielgrzymów. Oni wszyscy mają prawo wejść do każdego banku w Al. NMP w Częstochowie i załatwić swoją potrzebę fizjologiczną. Pan Józef Głuchowski (85-letni AK’owiec) dostał 7,5 tys. zł. zadośćuczynienia, ponieważ bank PEKAO nie pozwolił mu skorzystać z toalety. Jest wyrok Sądu Najwyższego w tej sprawie, a zatem wszystkie sądy – te częstochowskie też – muszą się wzorować na tym wyroku. Po co nam zatem nowe szalety w Al. NMP – co obiecują inne ugrupowania w priorytetach swoich programów? MAMY PRZECIEŻ 50 TOALET W BANKACH! Wystarczy o tym poinformować pielgrzymów. Wówczas banki same się wyniosą z naszej reprezentacyjnej alei. Apteki też to czeka.

Wprowadzimy zerowe podatki od nieruchomości jeśli działalność będzie promowana przez władze miasta. Najwyższe podatki od nieruchomości zapłacą właśnie banki, apteki, sieci komórkowe itp. Zwolnione z daniny zostaną restauracje, kawiarnie, księgarnie, winiarnie i piwiarnie też. Apteka jest potrzebna na osiedlu, „w sypialni” a nie w Al. NMP. Tu – jak w Dreźnie – zostanie tylko jedna!
Ale, aby częstochowianin mógł posiedzieć w tych kawiarenkach, restauracjach i kupować w tych sklepikach… musi mieć pracę i musi zarabiać TU, w Częstochowie. Jak to zrobić? W Częstochowie potrzebna jest produkcja, która została prawie zlikwidowana. Została „praca na kasie” – tak być nie może!

Głosy oddane na Prawo i Sprawiedliwość to:
- Rada Miasta kompatybilna z nowym Prezydentem Arturem Warzochą,
- Dobra przyszłość Częstochowy,
- Pewność, że nasze DZIECI i WNUKI tu powrócą, bo tu znajdą „swój chleb” i mieszkanie. Nie ma innej możliwości – SLD i PO już rządziły tyle lat i upadek Częstochowy jest widoczny! PiS nigdy nie rządziło w Częstochowie. Jeszcze raz powtórzę: nie ma biednych narodów, są tylko źle rządzone.

Strona internetowa: krzysztofjanus.pl

Facebook: brak danych.

Treść zawarta na stronie jest nieaktualna. Dotyczy wyłącznie minionego okresu kampanii wyborczej w wyborach samorządowych w 2014 roku.

Aktualności