Wybory do parlamentu
Informacje
Sonda
Chciałbym, żeby Prezydentem Częstochowy został:
  1. Krzysztof Matyjaszczyk- 44,36%
  2. Artur Warzocha- 55,64%
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 41
W tym miesiącu: 3260
Wszystkich: 317407
Wyszukiwarka

 

Maciej Karoń.jpg

Maciej Karoń

Lista: KWW Niezależny Samorząd Województwa Śląskiego

Miejsce: 3

E-mail: maciekkaron@gmail.com

O Kandydacie:

Maciej Karoń urodził się 19 czerwca 1988 roku w Częstochowie. Jest Absolwentem Politechniki Częstochowskiej Wydziału Elektrycznego na kierunku Elektrotechnika. Od dwóch lat jest doktorantem na Wydziale Inżynierii Środowiska i Biotechnologii. Zajmuje się tematami związanymi z wytwarzaniem paliw alternatywnych z odpadów, poprawianiem efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej poprzez stosowanie najnowocześniejszych technologii, jak również stosowaniem odnawialnych źródeł energii. W 2013 roku otrzymał stypendium w ramach projektu DoktoRIS – Program stypendialny na rzecz innowacyjnego Śląska, w dziedzinie Inżynierii Środowiska, gdzie był kierownikiem grantu. W swojej krótkiej, jednak owocnej karierze, sporządził już kilka wniosków o podniesienie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. Jest Certyfikowanym Audytorem/Ekspertem ds. Energetyki (CAE/CEE).

Program:

Jego doświadczenie w połączeniu z działalnością w samorządzie zaowocuje pozyskiwaniem funduszy, zarówno z programów europejskich, jak i norweskich, na rzecz wprowadzania nowych technologii energetycznych w budynkach użyteczności publicznej. Wpłynie to pozytywnie na zmniejszenie kosztów ich utrzymania i eksploatacji oraz budżet jednostek lokalnych. Tym samym, przyczyni się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji m. in. CO2 i poprawi funkcjonowanie mniejszych jednostek lokalnych, jakimi są gminy. Otworzy to nowe możliwości dla wprowadzenia odnawialnych źródeł energii oraz stworzenia niskoemisyjnej gospodarki gmin i miast. Priorytety to:
• zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej,
• promowanie odnawialnych źródeł energii i postawy proekologicznej,
• promowanie nowoczesnych technologii energetycznych w naszym regionie,
• stworzenie niskoemisyjnej gospodarki gmin i miast,
• stworzenie możliwości rozwoju młodym, ambitnym osobom,
• stworzenie lepszych warunków dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, które zapewnią zatrudnienie w naszym regionie.

Facebook: facebook.com/maciej.karon.

 

Treść zawarta na stronie jest nieaktualna. Dotyczy wyłącznie minionego okresu kampanii wyborczej w wyborach samorządowych w 2014 roku.

Aktualności