Wybory do parlamentu
Informacje
Sonda
Chciałbym, żeby Prezydentem Częstochowy został:
  1. Krzysztof Matyjaszczyk- 44,36%
  2. Artur Warzocha- 55,64%
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 70
W tym miesiącu: 3622
Wszystkich: 317769
WyszukiwarkaLista: KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

Miejsce na liście: 4

E-mail: stanislaw5dzwonnik@gmail.com

Strona internetowa Kandydata: stanislawdzwonnik.pl

Facebook: facebook.com/dzwonnikstanislaw

O Kandydacie:

Nazywam się Stanisław Dzwonnik. Jestem społecznikiem, nauczycielem, działaczem na rzecz rozwoju miasta i regionu. Całe życie związałem z pracą z młodzieżą szkolną i w organizacjach młodzieżowych. Znam zatem doskonale problemy i wyzwania przed jakimi stają młodzi ludzie w obecnej rzeczywistości.

Po ukończeniu studiów w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach zacząłem nauczać w różnego typu szkołach: Szkole Podstawowej w Łysinach koło Koniecpola, w Zespole Szkół Mechaniczno- Budowlanych i Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Częstochowie.

Pełniłem wiele funkcji w organizacjach młodzieżowych, byłem między innymi Komendantem Chorągwi ZHP w Częstochowie. Działania, które wówczas zostały podjęte do dziś służą młodzieży: zbudowany został Ośrodek Żeglarski w Poraju, zmodernizowano ośrodki harcerskie w Kokotku, Pająku, Siamoszycacach, Zawadach, Antoniach i Międzywodziu.

W Kuratorium Oświaty i Wychowania w Częstochowie piastowałem funkcję wice-kuratora. Obecnie jestem dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie, a także radnym Sejmiku Województwa Śląskiego.

Posiadam szczęśliwą rodzinę: żonę Elżbietę, a także synów: Krzysztofa, Kamila oraz bliźniaków Mateusza i Michała i wnuczkę Alicję. Polityka jest obecna w moim życiu od wielu lat, gdyż dzięki niej można wprowadzić w życie wiele dobrych rozwiązań. Bliskość obcowania z ludźmi i poznanie ich wielu problemów sprawiła, że związałem się z lewicą.

Program:

Pierwszą i najważniejszą sprawą jest brak pracy. Nie możemy pozwolić pogłębiać się kryzysowi na rynku pracy. Musimy jasno i stanowczo powiedzieć STOP bezrobociu. W tym celu należy zreformować system szkolnictwa zawodowego, zaprzestać kształcenia osób bez konkretnych kwalifikacji. Wszyscy dobrze pamiętamy jak prosperowały szkoły zawodowe w miastach naszego regionu. Musimy przeorganizować kierunki nauczania. Rozwijajmy zawody mające przyszłość na rynku pracy jak stolarz, elektryk, tapicer czy drukarz. Stawiajmy na kierunki ścisłe i techniczne w szkolnictwie wyższym. Dajmy młodzieży skuteczne narzędzia orientacji na rynku pracy.

Bezrobotnym należy pomóc w doskonaleniu zawodowym, które pozwoli im dostosować już nabyte wykształcenie do obecnych wymagań pracodawców. Problemem niestety nie jest tylko bezrobocie, ale również sytuacja osób zatrudnionych na niezwykle krzywdzących umowach śmieciowych. Stanowczo mówię NIE wyzyskiwaniu pracowników. Praca nie może być przywilejem.

Drugim problemem, z którym się borykamy jest sytuacja panująca w służbie zdrowia. Należy zatrzymać szkodliwą prywatyzację szpitali. Szpitale nie mogą stać się przedsiębiorstwami służącymi do zarabiania pieniędzy. Nie można stawiać zysku ponad pacjentem. Dostęp do dobrej jakości leczenia musi być równy. Warto również powrócić do znanych z dawnych lat gabinetów stomatologicznych i lekarskich w szkołach, dzięki temu zapewnimy naszym dzieciom stałą opiekę zdrowotną. Musimy położyć nacisk na rozwój ekonomii społecznej, wciąż jest wiele osób, które same sobie nie radzą.

Należy również wesprzeć młodych borykających się z problemami mieszkaniowymi. Trzeba wdrożyć sprawne programy wsparcia przy zakupie mieszkań, nie zapominając o osobach, które dziś borykają się z problemem kredytów zarówno w frankach jak i złotych.

Państwo musi wspierać i chronić obywatela, nie banki. Moim marzeniem jest zapewnienie wszystkim obywatelom równych szans rozwoju, równego dostępu do służby zdrowia i możliwości znalezienia dobrej pracy w kraju.

Ponieważ swój program chcę budować w oparciu o realne potrzeby mieszkańców, proszę was o nadsyłanie waszych sugestii na adres e-mail. Szczegółowy program znajdziecie państwo na mojej stronie internetowej.

Treść zawarta na stronie jest nieaktualna. Dotyczy wyłącznie minionego okresu kampanii wyborczej w wyborach parlamentarnych w 2015 roku.

Aktualności