Wybory do parlamentu
Informacje
Sonda
Chciałbym, żeby Prezydentem Częstochowy został:
  1. Krzysztof Matyjaszczyk- 44,36%
  2. Artur Warzocha- 55,64%
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 52
W tym miesiącu: 3271
Wszystkich: 317418
Wyszukiwarka

Tomasz Jaskóła.JPG

Tomasz Jaskóła

Lista: KWW Niezależny Samorząd Województwa Śląskiego

Miejsce na liście: 9

E-mail: tom.jaskola@gmail.com

Strona internetowa Kandydata: www.jaskola.pl

O Kandydacie:

Tomasz Jaskóła lat 40 – mąż Patrycji i ojciec trójki dzieci: Julii 13 lat, Miłosz 9 lat i Emilii 4 lata. Wykształcenie wyższe historyk obecnie studiuję prawo. Przedsiębiorca, red. naczelny tygodnika ogólnopolskiego MojaMatura.pl, były nauczyciel licealny i akademicki, koordynator Klubu Republikańskiego Częstochowa, członek władz ogólnopolskich stowarzyszenia Republikanie. Twórca i prezes stowarzyszenia „Nasz Lisiniec” oraz Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Belgijskiej. Rozwija dwa projekty: ogólnopolski projekt biznesowy nowych technologii oraz fundację charytatywną. Zwalniany z pracy w szkole za odkrycie i zgłoszenie przestępstw. Wygrał sądową batalię o przywrócenie do pracy – zwolniony ponownie. Organizował akcje społeczne bookcrosing, czyli Wolna Książka w Częstochowie. Rozdał kilkanaście tysięcy książek Częstochowianom. Organizował w szkołach tzw. "Pomarańczowy Piątek" w czasie Rewolucji Pomarańczowej. Aktywnie włączał się w działania na rzecz uzdrowienia oświaty i systemu edukacji. W 2008 roku organizował ogólnopolską akcję "Protest maturalny", który miał na celu wprowadzenie transparentności i profesjonalizmu w ocenie egzaminu maturalnego i możliwości kopiowania arkusza maturalnego. Hasło: Częstochowa może być cyfrowa! Subregion częstochowski może być nowoczesny jeśli stworzymy warunki do kreatywnej i innowacyjnej edukacji, zniszczymy partyjne układy, korupcję, nepotyzm oraz drastycznie obniżmy podatki. Częstochowa może być Cyfrowa!

Program:

PROGRAM – czym chciałbym zająć się w sejmiku wojewódzkim Hasło: WIEDZA – ROZSĄDEK – BEZPIECZEŃSTWO

W zakresie strategii subregionu częstochowskiego.
- Zmuszeniem OKE Jaworzno do możliwości kopiowania arkuszy maturalnych dla maturzystów.
- Wsparciem dla edukacji innowacyjnej i programów e-województwo w Blachowni, Częstochowie, Kłobucku, Koniecpolu i Myszkowie poprzez rozbudowę sieci światłowodowej.
- Systemowe wsparcie dla władz gmin, które zdecydują się obniżyć podatki od nieruchomości oraz od powierzchni użytkowanej na działalność gospodarczą, jak również podatków od środków transportu.
- Badanie tzw. kalkulatorem oświatowym czy należało zamykać szkołę czy nie i powinniśmy zmniejszyć liczbę uczniów w klasach bez zamykania placówki i zwalniania nauczycieli.
- Stworzeniem transparentnych rozwiązań dotyczących wspierania przedsiębiorczości dotowanej z środków UE.
- Wsparciem rozwiązań wynikających z kontraktu wojewódzkiego: obwodnicy A 1 wokół Częstochowy do Pyrzowic, tanich kredytów dla Częstochowskiego Parku Przemysłowo-Technologiczny i preferencyjnych warunków otrzymania dla mieszkańców powiatów: Częstochowa, częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego
- Wsparcie dla środowiska akademickiego i idei powstania uniwersytetu i jego placówki w Myszkowie.
- Wsparcie dla ratownictwa medycznego oraz opieki zdrowotnej w Myszkowie, Kłobucku, Blachowni, Koniecpolu.
- Promocje gospodarki usługowej w subregionie częstochowskim Konkretnie dla Częstochowy
- Rozwiązanie problemów dotyczących Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie m.in. znalezienie funduszy dla zakupu dla Częstochowy i subregionu karetki neonatologicznej dla niemowlaków – obecnie jej nie mamy.
- Wsparcie dla zamykanego Kolegium Centrum Języków Europejskich NKJO w Częstochowie.
- Stworzenie warunków do walki z ucieczką młodych ludzi z Częstochowy i subregionu poprzez aktywne działania z funduszy 2014 – 2020.

Facebook: facebook.com/pages/Tomasz-Jaskola

 

Treść zawarta na stronie jest nieaktualna. Dotyczy wyłącznie minionego okresu kampanii wyborczej w wyborach samorządowych w 2014 roku.

Aktualności