Wybory do parlamentu
Informacje
Sonda
Chciałbym, żeby Prezydentem Częstochowy został:
  1. Krzysztof Matyjaszczyk- 44,36%
  2. Artur Warzocha- 55,64%
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 51
W tym miesiącu: 1799
Wszystkich: 295576
Wyszukiwarka

Arkadiusz Szymanek

Obwód wyborczy: 6

Lista: KWW Niezależny Samorząd Województwa Śląskiego

Miejsce na liście: 1

E-mail : szymaneka@wp.pl

O kandydacie:

Absolwent Politechniki Częstochowskiej, stopień doktora nauk technicznych uzyskał w Politechnice Wrocławskiej, a stopień dr hab. na Uniwersytecie w Żylinie. Od 2010 roku pracuje na stanowisku profesora w Politechnice Częstochowskiej.
Jest ekspertem w dziedzinie Energetyki i Ochrony Środowiska. Od 2007 roku związany jest z Koncernem Chemicznym PCC, gdzie pełni rolę wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej w spółce Ekologistytka. Od początku swojej kariery naukowej ściśle współpracuje z przemysłem, efektem czego są patenty oraz wdrożenia podnoszące konkurencyjność polskich przedsiębiorstw na rynku europejskim.   

W przeszłości pełnił funkcje wiceprezesa KU AZS, przewodniczącego Rady Nadzorczej WKG, doradcy technicznego Energomar Nord.  Jest członkiem Komitetu współpracy nauki i biznesu Krajowej Izby Gospodarczej oraz Fundacji poszanowania energii 4E. Jest także członkiem Rady Naukowej Energy and Research Center, Uniwersytetu w Ostrawie. Jest autorem ponad 100 artykułów naukowych o zasięgu krajowym i światowym, oraz ponad 100 ekspertyz i opracowań dla polskiego przemysłu.

W 2013 roku był członkiem zespołu reprezentującego Polskę przed Trybunałem ECHA, odpowiedzialnym za stronę technologiczną. Postępowanie dotyczyło rejestracji odpadów energetycznych do dyrektywy Reach. Rozprawa zakończyła się spektakularnym sukcesem, ECHA wycofała się z narzuconych rozwiązań finansowo rejestracyjnych. Warto podkreślić, że Polska była pierwszym krajem wygrywając rozprawę przed Trybunałem Europejskiej Agencji Chemikaliów unikając w ten sposób gigantycznych nakładów finansowych.                  
Prywatnie jest żonaty, ma trójkę dzieci: córki 11 i 6 lat oraz syna 8 lat. Jest miłośnikiem koni, w 2003 roku zdobył brązowy medal na Amatorskich Mistrzostwach Polski w Ujeżdżeniu. Fascynuje go sport, czynnie uprawia crossfit oraz sporty walki. Jest miłośnikiem muzyki, gra na instrumentach klawiszowych, szczególnie zakochany w muzyce akordeonowej.

Program:

W swej pracy w Sejmiku Województwa Śląskiego chce się zająć zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą gospodarką energetyczną i odpadową. Wdrażając hasło "Wiedza - rozsądek - bezpieczeństwo".
Istnieje wiele trudnych, dotychczas nie rozwiązanych problemów oraz braku dostosowań do dyrektyw unijnych. Wśród nich są zagadnienia związane z odpadami biodegradowalnymi, które trzeba rozwiązać natychmiast, wdrażając innowacyjne technologie ich przeróbki. Kolejnym problemem będą zagadnienia dotyczące emisji substancji szkodliwych, efektywności energetycznej oraz termicznego przekształcania odpadów. Połączenie zagadnień odpadowych i energetycznych powinno zapewnić z jednej strony pozyskiwanie czystej energii, a z drugiej strony rozwiązać zagadnienia energetyczne, a także dostosować się do np. dyrektywy zabraniającej składowanie substancji o wartości opałowej powyżej 6 MJ/kg. (węgiel kamienny ma wartość opałową powyżej 20 MJ/kg). Nie rozwiązanie powyższych problemów grozi gigantycznymi karami Unijnymi, które obciążą budżety województw. Już dzisiaj trzeba pracować nad rozwiązaniami technologicznymi. Pracę nad tym należy powierzyć specjalistom, którzy wolni od partyjnych zobowiązań, na bazie wiedzy i rozsądku zapewnią bezpieczeństwo technologiczne, ekonomiczne oraz ekologiczne dla Naszego Regionu.

Strona internetowa: arkadiusz-szymanek.pl

Facebook: facebook.com/arkadiusz.szymanek.1

 

Treść zawarta na stronie jest nieaktualna. Dotyczy wyłącznie minionego okresu kampanii wyborczej w wyborach samorządowych w 2014 roku.

Aktualności