Wybory do parlamentu
Informacje
Sonda
Chciałbym, żeby Prezydentem Częstochowy został:
  1. Krzysztof Matyjaszczyk- 44,36%
  2. Artur Warzocha- 55,64%
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 51
W tym miesiącu: 3270
Wszystkich: 317417
Wyszukiwarka

Tomasz Osyra.jpg

Tomasz Osyra

Obwód wyborczy: 3

Lista: KW Platforma Obywatelska

Miejsce na liście: 10

E-mail: tomasz.osyra@gmail.com

O Kandydacie:

Urodziłem się w 1983r. Ukończyłem Szkołę Podstawową nr 54 a następnie III Liceum Ogólnokształcące im. Dr Władysława Biegańskiego w Częstochowie. W 2007r. ukończyłem studia wyższe magisterskie na wydziale pedagogicznym Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Obok pracy zawodowej od lat działam w kilku organizacjach pozarządowych. Współpracowałem ze stowarzyszeniami działającymi na rzecz dzieci i młodzieży „gorszych szans” z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. Byłem członkiem Stowarzyszenia Pedagogiki Alternatywnej a także Częstochowskiego Towarzystwa Ognisk Wychowawczych. Współpracowałem również z częstochowskim Bankiem Żywności koordynując bożonarodzeniową i wielkanocną zbiórkę żywności na rzecz najbardziej potrzebujących osób w naszym mieście. Najbardziej jednak pasjonuje mnie praca w terenie i wśród ludzi, czyli po prostu realne działania. I tak, jako streetworker (tzw. pedagog uliczny) organizowałem i prowadziłem szereg zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży w ramach kilku programów realizowanych w Częstochowie. Pracowałem również jako wolontariusz w placówkach wsparcia dziennego, takich jak świetlice socjoterapeutyczne czy ogniska wychowawcze z tzw. „trudną młodzieżą”, która tak naprawdę wcale nie jest trudna – wymaga jedynie odpowiedniego podejścia. Obecnie (również z młodzieżą) pracuję jako wychowawca w Całodobowej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. Zaś moje umiejętności organizacyjne, interpersonalne a także znajomość „od podszewki” najważniejszych problemów mieszkańców naszego miasta, chciałbym przełożyć na ambitną i odważną pracę w Radzie Miasta.

Program:

Jako radny chcę dalej zajmować się problematyką dzieci i młodzieży „gorszych szans” a także rodzin najuboższych w naszym mieście. Pragnę również przyczynić się swoimi działaniami do tego, by dzielnice Północ, Zawodzie czy Wyczerpy przestały być tylko swego rodzaju „sypialnią” dla miasta. Najważniejsze w moim programie to: Północ: - budowa ulic i dojazdów do posesji w rejonie nowopowstałego korytarza północnego - remont ulicy Makuszyńskiego i Kukuczki - remont Alei Wyzwolenia strategicznej dla komunikacji w dzielnicy - budowa drogi rowerowej oraz nowego chodnika wzdłuż niedawno wyremontowanej ulicy Sosabowskiego - lepsze wykorzystanie amfiteatru przy promenadzie im. Czesława Niemena poprzez organizację koncertów, pikników rodzinnych, wystaw i innych wydarzeń kulturalnych Aniołów-Wyczerpy: - budowa skweru z placem zabaw i placem rekreacji ruchowej przy ul Fertnera - lepsze skomunikowanie dzielnicy Wyczerpy z dzielnicami: Zawodzie, Mirów, Północ, Tysiąclecie i Parkitka poprzez uruchomienie bezpośredniej linii autobusowej, łączącej te sąsiadujące ze sobą dzielnice (bez konieczności przesiadki w centrum) Zawodzie-Dąbie: - zwiększenie środków w budżecie miasta na ochronę przeciwpowodziową i naprawę zniszczonej infrastruktury - poprawa zarządzania Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej poprzez organizację imprez sportowych i widowisk muzycznych na skalę ogólnokrajową

Facebook: facebook.com/tomaszosyra.czestochowa

 

Treść zawarta na stronie jest nieaktualna. Dotyczy wyłącznie minionego okresu kampanii wyborczej w wyborach samorządowych w 2014 roku.

Aktualności